Free shipping $99+ orders (cont. USA)

Largest selection of Easter decorations and supplies

Декорування яєць

Купити запаси для писанки

Писанки для прикраси великодніх яєць
Старе латинське прислів’я говорить: «Усе живе походить із яйця», і воно базується на основній біологічній моделі, згідно з якою все живе створюється з нього.
У всьому світі ходять легенди про те, що весь Всесвіт утворився з яйця, а традиції, що передаються з далекого минулого, демонструють глибокий зв’язок людства з яйцем.
Таким чином, не дивно, що майже всі стародавні культури вважають яйце емблемою життя. Проте те, як яйце асоціювалося з Великоднем, є предметом суперечок.

Незважаючи на численні твердження, що писанки спочатку були язичницькими символами, немає жодних переконливих доказів на підтримку цього твердження. Перська культура має традицію прикрашати яйця під час весняного рівнодення. У Єгипті є традиція прикрашати яйця під час весняного свята Шам-ель-Несім, яке відзначається після християнського свята Великодня.

Східноєвропейські культури також мають міцну традицію прикрашання пасхальних яєць.
Сьогодні використання яєць як полотна настільки популярно, що художники створили Міжнародну гільдію мистецтва яєць, щоб популяризувати ремесло декорування яєць.
Багато сучасних художників-майстрів прикрашають свої яйця розписом, травленням або різьбою, тоді як інші покривають яйця папером або тканиною, перш ніж розфарбувати їх у яскраві весняні кольори.

Прикрашання великодніх яєць
Українська хитромудра техніка прикрашання яєць писанками виникла близько 980 року нашої ери. Писанка — це українське яйце з блискучим дизайном, прикрашене традиційним народним орнаментом. Писанка походить від слова писаний, що означає «писати», тому що малюнки не малюють на яйці, а пишуть воском. У писанках кожен різний образ і колір має певне значення, а готова писанка є символом життя, щастя і надії, а також пробудження і відродження.
Процедура декорування великоднього яйця передбачає нанесення багатошарового малюнка на шкаралупу яйця за допомогою розтопленого бджолиного воску та стилуса. Процес травлення воском схожий на батик, коли розплавлений бджолиний віск наноситься на яєчну шкаралупу за допомогою стилуса.
Віск запечатує барвник на яєчній шкаралупі, а кольори та візерунок стають видимими, коли віск видаляється шляхом його розплавлення, коли дизайн завершено. Яйця занурюють у серію ванн із кольоровими барвниками, відтінки яких змінюються від світлішого до темнішого, і виконання ретельного детального процесу може зайняти до 11 годин, щоб створити лише одне яйце.

 

Купити запаси для писанки